KONST / Litografier / Färglitografi 14455141
nr 1445 5141
Waldemar Lorentzon
(1899-1984), Sverige
Signerad, numrerad 262/310. Färglitografi, bildmått: 53x39cm, yttermått inklusive ram: 74x56cm
Waldemar Lorentzon, svensk målare, tecknare och grafiker född 1899, död 1984.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 31 januari 2022
kl 20:09:01
25/1 18:04:24
300 kr
31/1 17:55:14
Waldemar Lorentzon
Läs mer om Waldemar Lorentzon